Jo Nesbo: Smäd

Harry Hole je späť. Nórsky majster zápletky Jo Nesbo po dvoch nie veľmi vydarených pokusoch vypočul priania svojich fanúšikov a pre svojrázneho, no mimoriadne obľúbeného vyšetrovateľa, vymyslel nový prípad. Smäd, dúfajme, načal novú desiatku trillerov z mrazivého Nórska.

Smäd – Jo Nesbo môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Jo Nesbo, SmädPo sklamaní z posledných dvoch kníh nórskeho autora som si veľmi želala návrat hlavnej postavy, ktorá sa síce vymyká všetkým konvenciám, ale aspoň stojí na správnej strane zákona. A Harry Hole ani v najaktuálnejšom príbehu nesklamal. Vyšetrovania mimoriadne náročného prípadu sa ujal síce nedobrovoľne, ale s čistou hlavou ako abstinujúci alkoholik a s mottom: “Mŕtvi majú prednosť pred živými.”

V uliciach nóskeho hlavného mesta vyčíňa sériový vrah. Zameriava sa na osamelé ženy, ktoré si hľadajú partnera prostredníctvom mobilnej aplikácie tinder. Vrah svoje obete zabíja železným chrupom a následne pije ich krv. Stopy vedú políciu k záveru, že ide o známeho recidivistu, s ktorým mal kedysi dávno dočinenia Harry Hole. Ten sa však po poslednom prípade vzdal práce vyšetrovateľa a v súčasnosti sa na policajnej škole venuje výchove budúcich mužov zákona. Na úspešnom a hlavne rýchlom vyšetrení prípadu mimoriadne záleží policajnému prezidentovi Mikaelovi Bellmannovi, ktorý má ministerské ambície. Vydieraním donúti svojho bývalého podriadeného zapojiť sa do pátrania. A tak sa Harry Hole opäť vracia do kotolne, odkiaľ so svojím malým tímom vedie paralelné vyšetrovanie. Vtedy ešte nikto z nich netuší, že pre vyriešenie tohto prípadu nestačí dolapiť vraha…
(pokračovanie článku nižšie)
[yuzo_related]

Séria príbehov so slávnym vyšetrovateľom priniesla nórskemu autorovi obrovský svetový úspech. Nečudo. Jo Nesbo je majstrom zápletky a najnovší prípad jeho zručnosti iba potvrdzuje. Objemná kniha Smäd sa číta sama. Autorova hra s čitateľom je aj v tomto prípade prešpekulovaná do posledného detailu. Takmer každá kapitola prináša nové informácie, nových podozrivých a nové zápletky. Prekvapivé zvraty a falošné stopy vás dokonale zmätú. Dokonca aj tých, ktorí si myslia že, Nesba už dávno prekukli, autor drží v pochybnostiach a neistote až takmer do úplného záveru.

Slávny policajný vyšetrovateľ z nórskeho hlavného mesta úspešne vyriešil už jedenásť prípadov. Nie všetky boli dychvyrážajúce, s niektorými autor dokonca výrazne podliezol svoju vysoko posadenú latku, ale najnovšia Nesbova kniha rozhodne patrí k mimoriadne vydareným. Komu sa páčili Diablova hviezda, Snehuliak, Pancierové srdce a Polícia, toho určite poteší aj Smäd.  Pripravte sa na to, že najnovší Nesbo vás oberie o všetok voľný čas aj vzácne hodiny spánku. Ak však radi relaxujete pri mrazivých trilleroch, do tejto knihy sa vám rozhodne oplatí investovať čas aj peniaze.

Smäd – Jo Nesbo môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Jo Nesbo: Smäd

9.6

Záver knihy / Vyvrcholenie príbehu

10.0/10

Aktuálnosť témy

10.0/10

Presvedčivosť príbehu

8.0/10

Udržanie čitateľovej pozornosti

10.0/10

Prekvapivé zvraty a rozuzlenia

10.0/10

Pozitíva

  • zaujímavá a výborne spracovaná téma
  • megadávka napätia až do úplného záveru
  • knihu nepustíte z rúk, až kým nedočítate poslednú stranu

Negatíva

  • knihe nemám čo vytknúť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.