Zuzana Kubašáková: Škriatok v pyžamku a iné rozprávky (Audio)

S logom vydavateľstva TAKTIK som sa doposiaľ stretávala iba na učebniciach mojich školopovinných detí. Spoločnosť však vlani vydala aj zbierku veselých príbehov od autorky Zuzana Kubašákovej s názvom Škriatok v pyžamku a iné rozprávky. Anotácia mi prezradila, že v publikácii nájdem situačné rozprávky, zamerané na rôzne výchovné problémy. No a keďže mám doma sedemročnú dcéru, bolo na kom testovať.

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Škriatok v pyžameNová kniha upútala pozornosť mojej dcéry hneď, ako som ju po príchode z práce vyložila z tašky. Vôbec sa jej nečudujem, grafika oslovila aj mňa. Okrem toho, že je kniha krásne pestrofarebná, vyzerá už na prvý pohľad úplne inak, ako bežné rozprávkové knihy, s ktorými sme sa doposiaľ stretli. Okrem klasických ilustrácií stavili totiž tvorcovia aj na fotografie malých detí, ktoré svoju tvár na chvíľu prepožičali rozprávkovým hrdinom.

Publikácia obsahuje dokopy trinásť veselých príbehov, zameraných na rôzne výchovné problémy, s ktorými sa stretávajú asi všetci rodičia detí predškolského veku. Nájdete tu napríklad rozprávky o deťoch, ktoré si nevážia hračky, nechce sa im umývať zuby, odmietajú jesť zdravé jedlo, občas sa vysmievajú kamarátom, neradi si strihajú nechty, nechcú sa vzdať plienky, alebo sa im nechce vstávať do škôlky a podobne. Deti sa stretnú s Amálkou a jej unaveným hláskom, s pani Zlosťou, s dažďovou kvapkou Gabkou, či napríklad so sestrami Frutuzelou a Dajmivelou. Rozprávky sú jednoduché, no nápadité, veselé a primerane dlhé – napísané tak, aby zaujali aj najmenších poslucháčov. Na konci každého príbehu nájdu rodičia odporúčania na rôzne cvičenia súvisiace s témou rozprávky, ktoré im majú pomôcť ľahšie zvládať výchovné problémy, prípadne im predchádzať.

Škriatok v pyžame
Ilustrácie sú doplnené reálnymi fotografiami

 

Škriatok v pyžame
Za každou rozprávkou sú tipy na diskusiu a cvičenia

Moja dcéra síce už celkom nespadá do vekovej kategórie, ktorej je kniha Škriatok v pyžamku primárne určená, ale musím povedať, že rozprávky ju veľmi zaujali (musela som jej dokonca prečítať aj poďakovanie na záver knihy). Nie je to síce umelecká literatúra, ale možno práve vďaka jednoduchosti a zrozumiteľnosti príbehov si ich všetky pozorne vypočula a na záver mi prezradila, aj to, že sa jej najviac páčili Rozprávka o unavenom hlásku, Rozprávka o vraňom kráľovstve a Rozprávka o neposlušnom zúbku. Príbeh o unavenom hlásku vám s povolením vydavateľstva ponúkam vo forme krátkej audio ukážky.

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Škriatok v pyžamku a iné rozprávky

8.4

Aktuálnosť vybranej témy

10.0/10

Udržanie čitateľovej pozornosti

10.0/10

Vhodnosť na recitačné súťaže

2.0/10

Výchovný charakter

10.0/10

Cieľ / Zámer knihy

10.0/10

Pozitíva

  • Výchovná funkcia
  • Nápadité a výstižné príbehy, s vhodnou témou na diskusiu
  • Odporúčané hry a cvičenia na konci každého príbehu

Negatíva

  • Žiadne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.