Beatrica Čulmanová: Dobrodružstvá ducha Fridolína

Vydavateľstvo Taktik koncom minulého roka obohatilo knižný trh o detskú knihu Dobrodružstvá ducha Fridolína. Autorka Beatrica Čulmanová v nej predstavuje nezbedného ducha Fridolína, s ktorým deti zažijú veselé dobrodružstvá a po jej prečítaní sa už zaručene žiadneho ducha nezľaknú.

Dobrodružstvá ducha Fridolína môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Dobrodruzstva ducha fridolinaÚtla knižočka v sebe ukrýva sedemnásť krátkych príbehov, ktoré sa u nás doma veľmi dobre osvedčili ako čítanie pred spaním. Pred deti od osem rokov je kniha vďaka rozsahu kapitol a jednoducho formulovaným myšlienkam vhodná aj na nácvik čítania s porozumením. Navyše, v každom príbehu sa dá nájsť jednoduché poučenie, čo otvára možnosti na diskusiu rodičov s deťmi.

V hrade na vysokom brale žije rodinka duchov. Mama Margarétka, otec Hugo a ich malý syn Fridolín v ňom už niekoľko storočí poctivoo strašia, aby svoj hrad ochránili pred návštevníkmi, ktorí prichádzajú so zlými úmyslami. Fridolínovi však strašenie nestačí, a tak stále vymýšľa kadejaké šibalstvá. Vďaka svojej zvedavosti a tvrdohlavosti sa Fridolín naučí čítať, prechádzať cez stenu a nájde si veľa nových priateľov, s ktorými mu už na hrade nuda nehrozí…
(pokračovanie článku nižšie)
[yuzo_related]

Spolu s duchmi žijú na hrade aj pán kastelán s pani kastelánkou, ktorí sa starajú o to, aby na hrade fungovalo všetko tak, ako má. Z láskavých príbehov o duchovi Fridolínovi je cítiť takú úprimnú náklonnosť k strašiacim obyvateľom hradu, že by ma vôbec neprekvapilo, keby tou rozprávkovou pani kastelánkou bola samotná autorka knihy. Ak mám vyjadriť čisto subjektívny názor, kniha Dobrodružstvá ducha Fridolína nepatrí medzi publikácie, bez ktorých by naša domáca knižnica bola ochudobnená o majstrovské dielo (pokojne stačí požičať si ju a po prečítaní zase vrátiť), ale v prípade, že vás kníhkupectve upúta, jej kúpou určite nič nepokazíte. Príbehy o nezbednom duchovi a jeho priateľoch detského čitatelia zabavia a možno dokonca motivujú aj na rodinný výlet do nejakého starobylého hradu alebo zámku, ktorých máme na našom malom Slovensku naozaj neúrekom.

Dobrodružstvá ducha Fridolína môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Dobrodružstvá ducha Fridolína

8.2

Atraktívnosť vybranej témy

10.0/10

Udržanie čitateľovej pozornosti

8.0/10

Vhodnosť na recitačné súťaže

7.0/10

Výchovný charakter

8.0/10

Cieľ / Zámer knihy

8.0/10

Pozitíva

  • Krátke a jednoduché príbehy vhodné na nácvik čítania s porozumením
  • Kniha otvára diskusiu na témy zdravá strava, pohyb, slušné správanie, pomoc druhým a pod.
  • Príbehy o duchovi môžu vzbudiť zvedavosť a motivovať detského čitateľa k návšteve starobylých pamiatok

Negatíva

  • Prvoplánovosť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.